KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Asırlardır hür ve bağımsız olarak yaşamış olan Büyük Türk Milleti; Vatanı, Bayrağı ve Onuru için canını bir an bile tereddüt etmeden feda etmiş mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitler ve gazilerin fedakârlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle dolu kahramanlık destanları yazmıştır. Bu gün bu kutsal vatan topraklarının her karışına terlerini, kanlarını ve vücutlarının bir parçasını gözünü kırpmadan feda ederek Türk Tarihini altın harflerle yazan, vatan toprağına hizmet etme şiarında bize ilham kaynağı olan kahramanlığın ve fedakarlığın sönmeyen meşaleleri olan Kahraman Gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.

Bugün güzel yurdumuzun her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde nazlı nazlı dalgalanıyorsa eğer, binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak, bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

O şehitlerimiz ve gazilerimiz ki, bayrak demiş kurşun yemiş, vatan demiş şehit düşmüş, istiklal demişanadan, babadan, yardan-sıladan ayrı kalmış, ama yaşarken bir gün bile sitem etmemiş kahramanlarımızdır.

Vatanseverlikleri ile her biri ayrı kahramanlık timsali olan gazilerimize layık oldukları saygıyı göstermek, onurlu ve vakur bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak, hepimizin vatani görevidir. Zira, hayatlarının baharında, bir çok şeyden vazgeçerek, kendilerini vatanına ve milletine adayan bu cesur insanlarımız, her türlü değeri fazlasıyla hak etmektedir.

Vatanını ve insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş, bu uğurda canını ortaya koymuş insanlarımız, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu anlamlı günde Büyük Önder Atatürk’e Gazi unvanını vererek, yüce milletimizin vefa duygusunun en büyük örneğini sunmuştur.

Saygıdeğer Şanlı Gazilerimiz, 
Sizler vatanımızın bekası ve bölünmez bütünlüğü için, bin yıldır dini, dili, bayrağı bir olan güzel ülkemizin güzel insanlarının, bu ülkede huzur ve refah içinde yaşaması için, hiçbir karşılık beklemeden bedeller ödediniz. 

Bu bedellerin yerine gelmesi elbette ki mümkün olamaz, ancak bu milletin sizlere olan sevgi, minnet ve şükran duygusu hayatınız boyunca sizinledir. 

Bu vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne olan katkınız, bu aziz milletin her ferdi tarafından aynı inanç ve saygıyla yâd edilecektir.

Unutulmamalıdır ki; kalbi Vatan sevgisiyle dolu Kahramanlarımız sayesinde Şanlı Bayrağımız Kutsal Vatan semalarında her an ihtişamla dalgalanacak, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımız yurdumuzun dört bir köşesinde sonsuza dek gururla söylenecektir. 

Şehit ve gazilerimizin gösterdikleri azim , kararlılık ve fedakarlığın Cumhuriyetimizin 100. Yıl hedeflerine doğru ilerlediğimiz şu günlerde bizim en büyük ilham kaynağımız olduğunu bir kez daha ifade ederek ‘’ GAZİLER GÜNÜNÜ ‘’ en kalbi duygularımla kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, halen hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyor saygılar sunuyorum.
 
Mehmet OKUR
Beylikdüzü Kaymakamı